Kvalita – nejedná se jen o pouhé světlo
Pokud jste se rozhodli pro jakýkoliv výrobek společnosti NORDIC LIGHTS®, nevybrali jste si jen pouhé světlo, ale získali jste vyřešení náročných požadavků na kvalitní osvětlení pracoviště v těžkých provozech. Všechna provedení pracovních světel NORDIC LIGHTS jsou podrobena rozsáhlým testům před jejich schválením a následným zavedením do výroby. To je také jeden z důvodů, proč se pracovní světla NORDIC LIGHTS v celosvětovém měřítku úspěšně uplatňují i v těch nejnáročnějších aplikacích.
Vibrace a rázy
Světla jsou při testech na odolnost vůči vibracím a rázům podrobena intenzivním vibracím, působícím ve všech třech na sebe kolmých osách po dobu minimálně tří hodin v KAŽDÉ OSE. Poté jsou světla vystavena rázům se zrychlením až 60 g. Tyto testy simulují různé druhy vibrací, jakým může pracovní světlo namontované na zařízení v reálných podmínkách odolávat. Současně se ověřuje odolnost vůči dopadům různých předmětů i vůči kolizím v pracovním prostoru zařízení/stroje.
Prach a vlhkost
Při testu těsnosti proti prachu je světlo umístěno v uzavřené komoře, do které je ventilátorem z dávkovacího zařízení vháněn prach, který zde obíhá po dobu několika hodin. Pro testování odolnosti vůči vlhkosti existuje řada metod. Například při aplikaci jedné metody je světlo ponořeno na několik hodin do vodní nádrže. Poté je zapnuto a svítí tak dlouho, než se ohřeje na provozní teplotu jako v reálné praxi. Následuje sprcha studenou vodou s ledovou tříští. Světlo je pak otáčeno a současně proti němu tryská proud vody s vysokým tlakem, takže je vystaveno neustálým změnám tlaku a teploty vody. Stejně jako při různých testech stupně krytí IP jsou světla také podrobena zkoušce solnou mlhou / postřikem. Během této zkoušky je světlo umístěno v uzavřené komoře a nepřetržitě postřikováno vodným roztokem chloridu sodného (5% roztok soli ve vodě je rozptylován pomocí rozprašovací trysky za použití stlačeného vzduchu) po dobu delší než 240 hodin. Účelem těchto zkoušek je prověřit, jak je světlo odolné vůči působení deště, stříkající vody, vysokotlakému čištění nebo vůči vniknutí cizích částic (např. prachu).
Nízké a vysoké teploty
Stejně jako v případě změn teploty vody ve výše uvedených testech jsou světla při zkouškách také vystavena kompletním opakovaným teplotním cyklům. Světlo se otáčí v uzavřeném prostředí, ve kterém je teplota opakovaně nejprve zvyšována z hodnoty hluboko pod bodem mrazu až na velmi vysokou teplotu, pak je znovu snížena na hodnotu pod nulou.